Etusivu

Yhteystiedot
Tavoitteet
Toimintasuunnitelma

Taideratas 2013-2014

Kuvataideratas 2008-2013
Grafiikkakurssi 2012-13
Animaatiokurssi
Kuvataidegalleria

Sirkusratas 2008-2013
Sirkuskurssi 2012-13

Tanssiratas 2009-2013
Tanssi 2012-2013

Draamaratas 2011-2012
Draamagalleria

Käyttötaideratas 2010-2011
Käyttötaidegalleria

Sanataideratas 2009-2010

Taitoratas 2008-2011
Opetuksen sisällöt
Tehtäväkortit
Teknologiagalleria

Oppilastöiden näyttelyt

Ratas tutkimusraportti

Ratas moodlessa

OPH:n hankelogo
Opetushallitus rahoitti Ratas-hanketta 2008-11


   

Ohjausryhmä:

Ohjausryhmä 2011 - 2013

Pauliina Pikka kasvatus- ja opetuspalvelujohtaja pauliina.pikka(at)orivesi.fi
Marko Kallio

Oriveden seudun kansalaisopiston rehtori, kulttuurijohtaja

marko.kallio(at)orivesi.fi
Tom Linkopuu taiderattaan koordinaattori
tom.linkopuu(at)pp.inet.fi
Tiina Sarisalmi verkkosovellukset tiina.sarisalmi(at)orivesi.fi

Ohjausryhmä 2008 - 2010

Simo Sinervo puheenjohtaja simo.sinervo(at)orivesi.fi
Tom Linkopuu koordinaattori, taideratas tom.linkopuu(at)pp.inet.fi
Osmo Parviainen koordinaattori, taitoratas osmo.parviainen(at)orivesi.fi
Tiina Sarisalmi tiedotus, julkaisu ja verkkosovellukset tiina.sarisalmi(at)orivesi.fi
Kaija Laine talous ja raportointi kaija.laine(at)orivesi.fi
Sirpa Uimonen koordinaattori, sirkusratas sirpa.uimonen(at)orivesi.fi

taito-palkki